ASI MINA - WYBIEGŁY! / RAN OUT!

by ASI MINA

/
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.

about

ASI MINA - czyli Asia Bronisławska - swoją energią i pomysłami zasila kilka zespołów i projektów (m.in. The Complainer i Mołr Drammaz), a niekonwencjonalnym podejściem do nauczania muzyki zachwyca swoich uczniów i ich rodziców. Dzieci i młodzież są dla niej nieustająca inspiracją, dlatego nie miała wątpliwości, że najnowsza płyta, podobnie jak poprzednia, „Wszystko mam! Tylko gdzie?“, nie może się bez nich obejść – ale nie jest to płyta wyłącznie dla niepełnoletnich słuchaczy!
Tym razem wyobrażenie o idealnym brzmieniu pomogła jej zrealizować kilkudziesięcioosobowa orkiestra instrumentów dętych z POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, natomiast w poszukiwaniu historii do zaśpiewania trafiła na wiersze Lecha Janerki o zwierzętach. Idąc tym tropem kilka opowieści wymyśliła też sama... Z połączenia subtelnych kompozycji, zaskakujących aranżacji i niczym niezmąconej radości tworzenia, powstało unikalne wydawnictwo, które od dnia premiery zbiera wyłącznie dobre, a nierzadko entuzjastyczne recenzje (Przekrój, Machina, Ultramaryna, Gaga…). Asi Mina zaprasza nas w dźwiękową podróż podczas której jest czas na zapierające dech w piersiach szaleństwo i na wyciszającą relaksację, na zabawę słowem i na zmyślną refleksję. Producentem płyty jest Wojtek Kucharczyk/The Complainer, aranżacjami zajął się Piotr Steczek – skrzypek AUKSO, który również dyryguje orkiestrą, a wśród gości Dariusz Basiński z MUMIO. To wszystko mogłoby przerodzić się w rozbuchaną kakofonię, ale dzięki wraźliwości i umiarowi autorki mamy do czynienia z płytą, której słucha się i słucha... na CD i na winylu, dostępne również jako pliki mp3 i flac etc.

„I tak właśnie wypuściłam na wybieg całe stada i ławice, watahy i hordy. Organizmy. Kilka z nich znam osobiście – mieszkamy razem. Inne zbyt duże, zbyt groźne, zbyt dziwne – podziwiam z daleka. Są jak bajkowe stwory. Zwierzęta stały sie pretekstem do opowiedzenia historii o symbiozie różnic, o świecie, o smutku i radości, o zmysłach. O NAS.

Wybiegły i nie łatwo będzie je zatrzymać!
Biegnę więc z nimi. Przed siebie.”
Wydane przez: CD - Ars Cameralis / LP - Jasna Strona

english info available soon.

>

credits

released July 1, 2011

Płyta i premierowy koncert zostały zrealizowane na zamówienie Narodowego Instytutu Audiowizualnego w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Przewodnictwa Polski w Radzie UE. NinA jest koordynatorem programu.

license

all rights reserved

tags

about

Mik.Musik.!. Katowice, Poland

Mik.Musik.!. very past and very present. ain't no label, ain't no collective. just some expression. action. and freedom.
archives are kept well, some of the treasures you can check here. enjoy. present time is also smart.

contact / help

Contact Mik.Musik.!.

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Report this album or account

Mik.Musik.!. recommends:

If you like ASI MINA - WYBIEGŁY! / RAN OUT!, you may also like: